15% sleva při zadání kódu: „MELCHIOR15“ (při rezervaci na webu, telefonu nebo e-mailu)

Náš příběh

Melchior Häusler

Klenak

Broumovský klasicistní statek je fenomén, který se zrodil před více než sto padesáti lety v oblasti někdejších Sudet a nemá obdoby v celé střední Evropě. Těchto selských stavení je na broumovském venkově nespočet a všechna mají stejné specifické rysy zdejší lidové architektury. I náš dům nese tyto typické znaky, nicméně v průběhu času byly při různých přestavbách necitlivými zásahy potlačeny a mnohdy bohužel i nenávratně poškozeny. Naším záměrem tak bylo vrátit zašlou krásu zanedbanému domu a obnovit jeho tradiční architektonické prvky. 

Pídili jsme se po dávných postupech a způsobech života našich předků, studovali jsme staré mapy a farní knihy. Dokonce se nám podařilo vypátrat skutečného stavitele domu – sedláka Häuslera a jeho rodovou linii až do poloviny 17. století. Od toho okamžiku jsme k celé stavbě přistupovali s ještě větší pokorou a jeho jméno vytesané do pískovce u vchodu dalo nakonec našemu projektu jméno.

S  ohledem na požadavky moderní doby jsme však nemohli slepě vytvořit skanzen, takže dům je vybaven veškerým zařízením pro pohodlné trávení Vaší dovolené. Věříme, že se nám podařilo citlivě skloubit historii s komfortem a útulností tak, aby se Vám u nás líbilo a pan Häusler se nemusel obracet  v hrobě.

Melchior Hausler štít
Melchior klenák
Melchior kus štítu

Prohlédněte si ubytování

Seznamte se blíže s naší nabídkou a nahlédněte do jednotlivých místností bývalého sudetského statku.

Kde nás najdete?

Adresa

Šonov č. p. 209

Šonov u Broumova

549 71

Mapa

Ozvěte se nám

Telefon

+420 604 427 264 (8:00 – 18:00)

Mail

info@ubytovanibroumov.cz