15% sleva při zadání kódu: „MELCHIOR15“ (při rezervaci na webu, telefonu nebo e-mailu)

Vítáme Vás

Račte vstoupit

Häuslerův statek je nově zrekonstruované selské stavení, které pod svou střechu pojme až 13 lidí. Obklopen zelení stojí za úzkým proužkem Šonovského potoka už bezmála 180 let a my Vás nyní zveme k jeho prohlídce.

Statek broumovského typu

melchior häusler

Boží klid, zpěv ptáků a bublání potůčku. Za domem louka a remíz táhnoucí se údolím až k rozlehlým pastvinám a lesům. Vpředu navazuje na dlážděné zápraží terasa s posezením a zahradním grilem. K masivnímu stolu se vejdete všichni a můžete si tak společně vychutnat odpolední kávu nebo užít večerní grilování. Zatravněný dvůr je lemovaný upraveným záhonkem s květinami a keříky. Zvenčí hrdě shlíží z pískovcového klenáku nad bránou jméno hospodáře Häuslera, jehož odkaz jsme se rozhodli zachovat.

Vybavení: v přízemí dvě ložnice (červená 4 lůžka, modrá 2 lůžka), v patře dvě ložnice (vínová 5 lůžek, zelená 2 lůžka), koupelna s WC, vybavená kuchyň s jídelnou, prostorná síň, chlév s letní kuchyní, posezením a místem pro uschování kol, k pokojům v patře koupelna a samostatné WC

Pro společně strávené chvíle

světnice

Srdce stavení, místo pro setkávání. Hlavní obytná místnost, kde si připravíte svou ranní kávu, zahrajete s dětmi Člověče, nezlob se! nebo večer posedíte nad sklenkou vína.

Místo, kde uvaříte skvělý oběd a společně si ho vychutnáte. Ke stolu se vejdete všichni, žádné střídání u volných židlí, žádné ústupky a kompromisy. Prostě tu jen buďte spolu.

Vybavení: kuchyň s kompletním vybavením, myčka, trouba se sklokeramickou deskou, lednice s mrazákem, mikrovlnná trouba, varná konvice, jídelní kout, televize

Rodinný pokoj

červená ložnice

Táta, máma a dvě ratolesti pěkně pohromadě v pokojíku s oknem k louce. Za dům chodívají na zelené lupení srnky a pod okny bublá úzký pramínek potůčku. Místnost tak akorát pro přespání celé rodiny je umístěna v přízemí hned vedle hlavní světnice.

Kapacita: 4 osoby
Vybavení: 1 × dvoulůžková postel, 1 × patrová postel, šatní skříň, samozřejmostí je ložní prádlo, ručník a osuška pro každého

Separé pro dva

modrá Ložnice

Separé pro dva, privat, vejminek, soukromá ubikace, šmajchlkabinet… nazvěte ho, jak chcete, prostě útulný dvoulůžkový pokojíček pro ty, kteří chtějí mít soukromí a svůj klid. Jít spát se slepicemi nebo naopak vstávat v poledne, proč ne? Jednoduše zařízená ložnice bez zbytečných okázalostí s oknem do dvora jen pro Vás a partnera.

Kapacita: 2 osoby
Vybavení: 1 × dvoulůžková postel, komoda, nika s ramínky na šaty, samozřejmostí je ložní prádlo, ručník a osuška pro každého

Soukromý rituál

koupelna

Ať už osvěžující ranní sprcha nebo večerní očista po celodenním programu, v útulné selské koupelně bude Vaše hygiena malým soukromým svátkem. Pokud se však bude potřeba ráno včas vypravit na výlet, u dvojumývadla se rychle vystřídá celá rodina.

Vybavení: sprchový kout, 2 × umývadlo, toaleta, lavice na odložení šatstva, němý sluha, fén

Horký relax

sauna

Přijedete k nám v chladných měsících a po celodenním pobytu v přírodě si chcete prohřát unavené svaly? Do sklepa jsme ukryli malou soukromou saunu, abyste měli pobyt u nás ještě příjemnější. 

Vybavení: sauna pro 4 osoby, věšák pro odkládání svršků, ručníky, osušky a prostěradlo samozřejmostí

Ke kolektivní zábavě

Chlév

Z bývalého chléva jsme vytvořili společenskou místnost, kde můžete trávit večery bez televize a užívat si zábavy po celodenním výletování. Místnost má přímý vstup na terasu, takže máte blízko ke grilu a ohništi. Chtěli byste ochutnat místní pivo? Zprostředkujeme Vám soudek i zapůjčení výčepního zařízení, na které je v baru připravené místo. V případě, že si přivezete kola, můžete je umístit do stojanu v rohu a budou v suchu a bezpečí. Na zemi pak mají děti spoustu prostoru pro hraní Twisteru nebo stavění vláčkodráhy. Prostě víceúčelová místnost pro jakoukoli zábavu. 

Vybavení: bar se základním vybavením, lednice, stůl a lavice, stojan na kola

Velký pokoj na půdě

VÍNOVÁ LOŽNICE

Prostorný pokoj pro celou rodinu nebo partu kamarádů s velkým dvojlůžkem a třemi skrýšemi, které zajistí nerušený odpočinek i nevrlým spáčům. Dřevěné stěny napuštěné tmavým olejem a doplňky v černé barvě dodají pocit, že spíte opravdu jako na půdě. A až z postele stoupnete na prkennou podlahu s řádnou patinou, vrátíte se do doby, kdy ve stavení ještě žil hospodář s rodinou. 

Kapacita: 5 osob
Vybavení: 1 × dvoulůžková postel, 3 × jednolůžko, komoda, velká šatní skříň, samozřejmostí je ložní prádlo, ručník a osuška pro každého

Podkrovní komůrka

ZELENÁ ložnice

Skromný pokojík pro dva hosty s pohodlným křeslem pro chvíle, kdy budete chtít strávit čas v soukromí s knihou. Sluneční paprsky Vás povedou po řádcích příběhu a možná ani nedočtete stránku a zpěv ptáků zvenčí Vás ukolíbá k příjemnému spánku. 

Kapacita: 2 osoby
Vybavení: 2 × jednolůžková postel, komoda, křeslo s podnožkou, samozřejmostí je ložní prádlo, ručník a osuška pro každého

Tělesná očista

koupelna a wc

Pro pokoje v patře je určena malá koupelna, abyste se nemuseli s obyvateli přízemí přetahovat o sprchu. Až Vás v noci probudí potřeba, máte toaletu přímo u pokoje.

Vybavení: sprchový kout, 2 × umývadlo, lavice na odložení šatstva, fén, samostatné WC

Volné termíny a ceník

Už jste se rozhodli pro dovolenou v našem krásném kraji? Najděte volný termín a začněte balit. Těšíme se na Vás!

Kde nás najdete?

Adresa

Šonov č. p. 209

Šonov u Broumova

549 71

Mapa

Ozvěte se nám

Telefon

+420 604 427 264 (8:00 – 20:00)

Mail

info@ubytovanibroumov.cz